jeśli masz grypę to kup Coldrex MaxGrip C i bierz jedną tabletkę na dobę

Warto się zainteresować różnymi akcjami społecznymi, które mają miejsce dookoła nas, bo może się okazać, że dzięki niektórym z nich będziemy mogli lepiej zadbać o swoje zdrowie. Zazwyczaj jak myślimy o żółtaczce, to myślimy o małych dzieciach, które dopiero się urodziły i nie zdążyły przed porodem pozbyć się całej bilirubiny. Wówczas jej stężenie we krwi może być zbyt wysokie, a ciało dziecka zmieni kolor na lekko żółty. To jednak jest sprawa normalna i jeśli stężenie jest w normie, to nie mamy się czym martwić. Warto jednak wiedzieć, że na żółtaczkę mogą chorować również dorośli, jeśli zarażą się którąś z jej odmian.

Dlatego warto wiedzieć, jak można się przed tym bronić.

Wiele informacji

Jeżeli chcemy zdobyć jak najwięcej informacji na temat wirusowego zapalenia wątroby typu B, A czy C, które najczęściej u nas występują, to powinniśmy sprawdzić, kiedy będzie odbywała się akcja społeczna o nazwie Żółty Tydzień. To właśnie podczas niej będziemy mieli możliwość spotkać się z różnymi specjalistami, aby dowiedzieć się, w jakich sytuacjach możemy się zarazić wirusowym zapaleniem wątroby. Wówczas usłyszymy, że wzw typu B i C można zarazić się przez krew i co więcej, że potrzeba jej do tego naprawdę niewiele. Dlatego uważnie trzeba wybierać, do jakiej kosmetyczki, tatuażysty, dentysty czy fryzjera idziemy.

Bo jeśli nie zostaną zachowane podstawowe środki ostrożności i sterylizacji narzędzi, to łatwo możemy się zarazić tą chorobą. Za to wzw typu A możemy się zarazić drogą pokarmową, poprzez zjedzenie niezanieczyszczonego pokarmu, albo wypicie zanieczyszczonej wody.

Nie tylko informacje

Jednak Żółty Tydzień to nie tylko teoria na temat wirusowego zapalenia wątroby. To również możliwość skorzystania ze szczepienia, które będzie miało nas przed tym chronić. Do wyboru będziemy mieli dwie szczepionki.

Albo będziemy mogli skorzystać ze skojarzonej, gdzie w jednej szczepionce będziemy mieli wirusa typu A i B, albo z takich, gdzie osobno będziemy mieli szczepionki przeciwko tym dwóm wirusom. Niestety, ale jak na razie nie udało się odkryć szczepień przeciwko wzw typu C. Oczywiście zaszczepić możemy się w każdej chwili, jednak podczas Żółtego Tygodnia, w przychodniach, które biorą udział w akcji, za takie szczepienie możemy zapłacić 20 – 30% mniej. Warto skorzystać z takiego tygodnia, aby zwiększyć swoją wiedzę na temat wirusowego zapalenia wątroby. Wówczas będziemy wiedzieli co robić, aby zmniejszyć ryzyko zarażenia się tym wirusem, tym bardziej, że może on prowadzić do marskości wątroby.