Buderhin należy do produktów wysokiej jakości

Jeżeli chociaż trochę interesowaliśmy się zagadnieniami związanymi z wirusowym zapaleniem wątroby, to z pewnością wiemy, że przez lata wirus ten może w ogóle się nie objawiać. To oznacza, że możemy zarażać, może on mieć wpływ na nasz organizm, ale jednocześnie możemy być nieświadomi tego, że w ogóle znajduje się on w naszym ciele. Dlatego właśnie, podczas ciąży wykonuje się specjalne badania, które mają pokazać czy ciężarna ma antygen hbs dodatni czy jednak go nie ma. Niestety, badanie to jest przeprowadzane w 37 tygodniu ciąży, a więc jeśli jakieś dziecko urodzi się przed tym czasem, to może się okazać, że jego mama ma ten antygen, chociaż o nim nie wie.

Potrzebne dodatkowe badania

Kiedy kobieta w ciąży zostanie poddana badaniu na obecność antygenu hbs i okaże się, że jest on dodatni, to wcale nie musi oznaczać, że jest ona zarażona chorobą zakaźną. Może się okazać, tak, że wirus w jej ciele jest uśpiony. Jednak wyniki tych badań i obecność antygenu hbs będzie powodem, aby wykonać dalsze badania. Takie, które pozwolą określić, czy u danej kobiety występuje wirusowe zapalenie wątroby typu B.

Jeśli tak, to wówczas będzie można podjąć odpowiednie działania. Tym bardziej, że ten antygen bardzo często ujawnia się podczas ostrego albo przewlekłego zapalenia wątroby. Nie mniej takie badanie jest bardzo ważne, ponieważ dostarcza ono lekarzowi wielu cennych informacji, a to oznacza, że jest on w stanie podjąć odpowiednie kroki, które będą miały na celu chronić nie tylko kobietę i jej dziecko, ale również cały personel, który będzie pomagał przy porodzie.

Dlaczego to jest ważne?

Jeżeli lekarz prowadzący będzie wiedział, że dana ciężarna posiada antygen hbs, to będzie liczył się z tym, że poród może się zacząć szybciej, niż pierwotnie się spodziewano.

Co więcej, będzie on mógł również podjąć odpowiednie kroki, aby maksymalnie zmniejszyć niebezpieczeństwo zarażenia noworodka, jak chociażby przez podanie mu od razu po porodzie immunoglobuliny. Chociaż należy pamiętać, że fakt iż matka jest nosicielem wirusowego zapalenia wątroby typu B, nie wyklucza możliwości karmienia dziecka piersią. No i oczywiście, jeśli personel wie, że ma do czynienia z nosicielką tej choroby, to może podjąć odpowiednie działania, które będą miały zmniejszyć ryzyko zarażenia innych osób. Bardzo ważne jest to, aby wykonywać to badanie.

Im większa będzie wiedza lekarza na ten temat, tym większe będą szanse, że uda mu się podjąć takie kroki, dzięki którym nie tylko lekarze i pielęgniarki uczestniczące w porodzie, ale również dziecko będą mogli być chronieni przed zarażeniem.