lek na astmę bez recepty

Jeżeli poświęcimy trochę czasu na zapoznanie się z informacjami odnośnie wirusowego zapalenia wątroby typu C, to szybko się przekonamy, że jest to tylko jeden z kilku typów tego wirusa, które mogą nas zaatakować. W tym przypadku możemy się zarazić poprzez kontakt z krwią chorego, jeśli dojdzie u nas do przerwania skóry i skaleczenia. To oznacza, że musimy wiedzieć, na co powinniśmy uważać, ale jednocześnie powinniśmy mieć również świadomość, jak wygląda leczenie, jeśli okaże się, że jednak zachorowaliśmy na wirusowe zapalenie wątroby typu C.

Nie będziemy wiedzieć kiedy

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że do zarażenia wirusowym zapaleniem wątroby może dojść praktycznie w każdym momencie. Wystarczy, że podczas zabiegu medycznego, albo jakiegoś wykonywanego u kosmetyczki, będziemy mieli kontakt z zanieczyszczonymi narzędziami, które nie zostały w odpowiedni sposób wysterylizowane. Jeśli takie narzędzia będą miały kontakt z naszą ranką, bo zostanie przecięta skóra, to niebezpieczeństwo zarażenia będzie bardzo duże.

Co więcej, wirusowe zapalanie wątroby typu C przez bardzo długi czas może nie dawać żadnych objawów. A to oznacza, że nie tylko nie będziemy wiedzieli kiedy i jak się zaraziliśmy, ale nawet przez jakiś czas nieświadomie możemy zarażać inne osoby. Tym bardziej, że do zarażenia może dojść także podczas stosunku seksualnego. Dlatego też warto co jakiś czas robić odpowiednie badania, aby móc wykluczyć obecność tego wirusa w naszym organizmie, a jeśli się okaże, że jednak go mamy, to będziemy mogli podjąć odpowiednie leczenie.

Specjalne leki

Jeśli okaże się, że jesteśmy zarażeni wirusowym zapaleniem wątroby typu C, to konieczne będzie podjęcie odpowiedniego leczenia. Niestety, będziemy musieli się tutaj nastawić na to, że będzie ono dość długo trwało, dlatego musimy być cierpliwi.

Przede wszystkim będziemy otrzymywać leki, które będą miały za zadanie zahamować rozmnażanie się wirusa, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko wystąpienia marskości wątroby czy jej nowotworu. Interferon podawany jest przy ostrych zakażeniach, ale jeśli okaże się, że jest to postać przewlekła, to razem z nim będzie podawana również rybawiryna. Dodatkowo trzeba będzie dopilnować, aby chory sporo odpoczywał, żeby unikał alkoholu i nikotyny, a jego dieta powinna być lekkostrawna i zawierać spore ilości płynów. W skrajnych przypadkach może się okazać, że konieczny będzie przeszczep wątroby. Warto zobaczyć z czego możemy tutaj skorzystać. Im więcej będziemy wiedzieli o całym leczeniu, tym z pewnością spokojniej będziemy podchodzili do całej procedury.